До 2025 року викопне паливо для морського транспорту стане дорожчим за «зелене»
До 2025 року викопне паливо для морського транспорту стане дорожчим за «зелене»
За інформацією, підготовленою експертами британської фірми Longspur Capital, яка спеціалізується на фінансових послугах у сфері зеленої енергії, у 2025 році вартість екологічно чистих видів палива буде нижчою, ніж ціна дизпалива. У березневому звіті компанії зазначено, що діючі директиви та ініціативи у галузі енергетичного оподаткування істотно вплинуть на ринки палива та судноплавства.
Фахівці вважають, що популярність дизельного палива та сірих енергоносіїв (наприклад, водню з природного газу), які використовуються на морському транспорті, поступово знижуватиметься. Більш вигідно буде використовувати електронний метанол, біометан, біодизель і зелений водень.
Таким чином, до 2025 року морський транспорт, який пересувається на традиційному нафтовому паливі, стане менш рентабельним та конкурентоспроможним. Це буде обумовлено додатковими податками, які доведеться сплачувати за забруднення навколишнього середовища.
Більш чисті види палива за той же час мають подешевшати. Цьому сприятиме впровадження різноманітних міжнародних програм. Прогнозована вартість деяких видів палива буде складати: СПГ – 92 євро за 1 МВт·год, метанол – 244 євро за 1 МВт·год, паливо зі зниженим вмістом сірки – 130 євро за 1 МВт·год.
Представники компанії Longspur Capital вважають, що доступність екологічно чистих видів палива сприятиме збільшенню кількості суден, які будуть його використовувати. Що стосується вартості фрахту, то відповідні ставки теж мають знизитись на фоні здешевлення палива. Зокрема, надбавка «Marine Fuel Recovery», яка розраховується індивідуально для кожної лінії, може зменшитися удвічі (наприклад, з 400 до 200 доларів США) або навіть ще суттєвіше. Таким чином, вдасться зменшити загальні витрати на морське транспортування різноманітних видів продукції.