fbpx
Новий інструмент штучного інтелекту від Microsoft для логістів

Новий інструмент штучного інтелекту від Microsoft для логістів

Минулого тижня відомий розробник Microsoft представив нові можливості штучного інтелекту для своєї платформи управління ланцюжками поставок, які дозволять відправникам вантажу відзначати потенційні збої і своєчасно реагувати на них.

Новий інструмент штучного інтелекту Dynamics 365 Copilot став важливим складовим елементом головної пропозиції Microsoft для компаній різних галузей економіки, що використовують інтерактивну допомогу на основі ІІ.

Відтепер менеджери, зайняті в логістиці ланцюгів постачання, зможуть використовувати Copilot на платформі Microsoft Supply Chain Center для відстеження потенційних ризиків (погодні умови, наприклад) та подальшого прогнозування.

Як це працює? Copilot відстежує всі можливі зовнішні ризики і, як тільки знаходить потенційну небезпеку затримки, фахівці з логістики надсилають постачальникам електронного повідомлення з попередженням про можливі збої в термінах постачання.

Чому це важливо Слід зазначити, що Copilot, який також може бути застосований до інших бізнес-додатків Microsoft, має допомогти зайнятим менеджерам ланцюжка поставок швидко розібратися у величезних обсягах даних. Коли компанія має великі обсяги даних, а логісти максимально навантажені, штучний інтелект необхідний, щоб допомогти виявити проблеми та ризики та запропонувати плани щодо їх усунення.

Багато логістів говорять про те, що у них немає часу відстежувати всю інформацію, що надходить на монітори, а таємніше – прогнозувати ймовірні ризики, які можуть будь-якої миті відбутися через зовнішні чинники.

Інструменти штучного інтелекту дозволяють керувати не тільки аналізом всієї інформації, що надходить, але й працюють з електронною поштою, спілкуються з клієнтами, стежать за багатьма іншими аспектами бізнесу.

Як це працює

Алгоритм ІІ сканує статті новин і робить інші кроки для виявлення будь-яких потенційних ризиків, які можуть вплинути на постачальників або партнерів у мережі, таких як геополітичні або фінансові ризики. Далі постачальникам може бути надіслано складене ІІ повідомлення з питанням, чи очікують вони будь-яких збоїв та проханням підтвердити, чи будуть порушені замовлення на купівлю. Далі постачальник може замкнути цикл, відповівши на запитання та продовживши співпрацю. Спочатку Microsoft запустила свій Supply Chain Center у листопаді як центр управління, який поєднує дані ERP та сторонніх рішень для управління, щоб допомогти вирішити існуючі проблеми ланцюжка поставок.

А що конкуренти

Інші гравці у технологічній сфері також прагнули об’єднати та використовувати дані для підвищення прозорості ланцюжка поставок. У тому числі – Amazon Web Services, яка в листопаді запустила хмарну програму. Нещодавно, в січні, компанія-розробник програмного забезпечення Oracle випустила нові оновлення для своїх платформ Transportation Management і Global Trade Management, які є частиною свого додатку Oracle Fusion Cloud Supply Chain Management. Компанія, яка оновлює свої можливості SCM щокварталу, має намір ще більше покращити свої функції сталого розвитку в другій половині 2023 року.