fbpx
Оформлення у митниці у воєнний час

Оформлення у митниці у воєнний час

 Майже сім місяців триває війна.🤯 Багато підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, зупинили свою роботу.

Ті, хто залишився, змушені скоротити штати співробітників і переглянути заробітні плати.✋

Ситуація у нормативно – правовому полі мала подвійний характер. З одного боку було запроваджено відстрочки зі сплати митних платежів, скасували обов’язкове подання низки документів при митному оформленні, було дано звільнення від митних платежів (транспортні засоби), скасовано штрафи за низку порушень митних правил.🛃 З іншого боку, було запроваджено обмеження щодо ввезення товарів через певні пункти пропуску. ⛔

Особливо це торкнулося ввезення автомобілів. Юридично залишили лише два пункти пропуску для ввезення автомобілів (по одному у Львівській області та Закарпатті). При цьому в інших областях України (Чернівецька, Одеська, Вінницька) взагалі заборонили ввезення автомобілів. Результат – багатокілометрові черги на кордоні.

З 1 липня було скасовано пільги щодо оформлення транспортних засобів. Це призвело до того, що багато людей, які купили машини до війни, зазнали додаткових фінансових втрат за зберігання в портах Європи, додаткових транспортних витрат. На наш погляд, введення пільги з подальшим її скасуванням до 1 липня провокував небувалий ажіотаж і зростання вартості всіх послуг у всіх портах в яких знаходилися автомобілі. 99% автомобілів, що доставляються морем, були придбані до початку війни. За попередніми даними експертів на 24 лютого куплених та очікуваних на доставку автомобілів зі США в Україну доходило не менше 100 тис. автомобілів.🚗

Введення митних пільг на автомобілі з подальшим її скасуванням призвели до небувалого обвалу цін на ринку автомобілів.📉

Єдиним правильним рішенням для недопущення подібних ситуацій це тимчасова пільга, яка б зобов’язувала сплату в державу податків з кожної завезеної машини протягом року після закінчення військових дій!

На сьогоднішній день терміни оформлення вантажів у митницях збільшились. Ті декларації, які раніше оформлялися за годину, зараз оформлюються по 3-4 години у найкращому разі. У цьому практично всі вантажі ставляться на огляд.

Які перспективи?🙌 – Вони не тішать, бо працювати в умовах війни імпортером дуже складно, складно скласти остаточну вартість вантажу не лише через проблеми логістики, а й через постійні зміни нормативних документів, що регламентують митну вартість. Який можна зробити висновок?🤔 🙅На даний момент бізнесу допомоги не слід чекати. У зв’язку з тим, що дефіцит бюджету збільшується, уряд посилюватиме заходи щодо збільшення надходжень до скарбниці держави.