fbpx
Польща скасовує ветеринарний контроль для українського зерна

Польща скасовує ветеринарний контроль для українського зерна

Хороша новина для вітчизняних агрокомпаній надійшла із Польщі. 9/06/2023 року. Польська сторона оголосила про повне скасування ветконтролю, який діяв для зернової продукції, що прямує транзитними коридорами з України порти української агропродукції, що йде транзитом до польських портів Польщі для відправки по всьому світу. Цю новину поширило Міністерство агрополітики та Міністерство інфраструктури України.

Слід зазначити, що необхідність проходження ветеринарного контролю була однією з основних причин величезних черг на українсько-польському кордоні. Деякі транспортні перевізники заявляли про те, що їхні водії змушені чекати в черзі від одного до двох тижнів для того, щоби пройти ветконтроль.

Як очікується, скасування цієї процедури призведе до того, що час проходження кордону буде суттєво зменшено та становитиме 1-3 дні. Причиною скасування ветеринарного контролю та зміни транзитних правил для української агропродукції стали численні протести фермерів у Польщі.

Відповідно до нових прийнятих правил, весь автотранспорт із зерновою продукцією в обов’язковому порядку опечатується пломбами митниці на КПП під час проходження українсько-польського кордону. Це дозволить уникнути ситуацій, коли якісніша та дешевша зернова продукція з України потрапляла нелегальними шляхами на польський ринок.

Особливості нових правил транзиту Нові правила зернового транзиту дійсні для таких агрокультур, як ячмінь, озима та яра пшениця, жито, сорго, овес, горох, кукурудза, соя, ріпак, насіння соняшнику. Також він допускає транзит рослинних висівків та деяких інших видів сільськогосподарської продукції.

Перевізники мають бути записані в електронну чергу на проходження пломбування від служби ветконтролю.

Для прискорення процесу необхідно:

• уточнити, чи входить продукція до списку вантажів для спрощеного транзиту з пломбуванням;

• уточнити маршрут вантажу (до портів Польщі або транзитом через територію країни іншим одержувачам до ЄС);

• видалити свою чергу на проходження процедури за старою схемою, якщо продукція підпадає під нові правила перетину кордону;

• зайти на портал echerha.gov.ua та зареєструватися у проходженні пункту «Ягодин-Дорогуськ».

Транспортні компанії, які перевозять вантажі, що не входять до списку для спрощеного проходження ветконтролю, продовжують чекати на свою чергу в установленому раніше порядку.