fbpx
Правильне розміщення вантажу в контейнері і ваговий контроль

Правильне розміщення вантажу в контейнері і ваговий контрольПід час автомобільних перевезень по території України іноді виникають ситуації з перевищенням граничного ваги контейнерів або перевищенням допустимого навантаження на вісь вантажного автомобіля. Дане порушення може спричинити за собою величезні штрафи для компанії-перевізника. Тим більше, що останнім часом служба Укртрансбезпека посилила контроль, і тепер практично кожна машина піддається перевірці на вагах.

Як же уникнути таких штрафів? Через що виникає перевага? І що робити якщо перевага вже виявився?

Найважливіше при завантаженні контейнера – це рівномірне розміщення вантажу і його надійна фіксація, що виключає можливість переміщення. Згідно плану завантаження легкі вантажі слід розміщувати поверх важких, уникаючи пустот. Тому відправнику необхідно давати чіткі інструкції щодо завантаження контейнера, щоб уникнути переваги.

Одним з найбільш важливих моментів є підбір відповідної машини. В процесі навантаження контейнера на автомашину можна визначити, чи є перевага за допомогою спеціальних датчиків, встановлених на причепі, і, в разі його наявності, припинити відвантаження. Однак, далеко не всі машини оснащені такими пристроями. Більш того, якщо перевищення навантаження на вісь незначно, а також якщо загальна вага вантажу в контейнері не перевищує допустимих меж, то визначити перевагу відразу не вийде.

Якщо вага вантажу перевищує допустимі норми, то по прибуттю контейнера, вантаж можна розформувати в одне або кілька транспортних засобів і доставити в місце призначення без понесення штрафів.

А що робити, якщо перевага визначився під час перевезення контейнера, на пункті вагового контролю? У такому випадку іноді повернення автомобіля на місце навантаження може зменшити розмір штрафу, особливо якщо цей відрізок шляху коротше, ніж весь шлях прямування за маршрутом.

Але як прийняти правильне рішення, щоб уникнути зайвих витрат і неприємностей? Ви можете звернутися до нас. Наші фахівці розберуться в ситуації, підберуть найкращий рішення і допоможуть з організацією процесу.

    Підпишіться на новини, щоб завжди бути в курсі того, що відбувається!!