fbpx
Шинний бум в Україні

Шинний бум в Україні

За останні декілька років, автомобільний ринок країни зазнав істотних змін. Починаючи з пандемії коронавірусу, яка зачепила всі світові ринки, закінчуючи продовженням військових дій в Україні, що досить негативно відгукнулось у багатьох сферах. Якщо на початку весни, багато водіїв стикнулись з відсутністю пального зовсім, то трохи згодом почали виникати перебої з постачанням інших запасних частин, серед яких шини – найзатребуваніший товар.

 

Логістичні перепони при доставці автомобільних шин

 

Найбільш негативний фактор відсутності широкого вибору шин на ринку України звичайно стали військові дії. Втрачений доступ до залізничного сполучення, морських та авіа перевезень, порушені ланцюги автомобільної доставки – все це залишило власників автомобілів без змоги замінити шини на нові, адже практично вся продукція даного типу – імпортований товар з інших країн.

Звісно, логістичні перепони значно позначились на ціноутворенні та можливостях задоволення потреб звичайних автовласників, але тенденція останнім часом покращується. Помірними темпами, починаючи з липня, динаміка продаж шин для автомобілів показує позитивну динаміку, але дивлячись на платоспроможність населення, така динаміка може тривати недовго. На додачу до цього, багато власників просто втратили свої автомобілі внаслідок бойових дій, інші – просто виїхали за кордон, тому, ринок автомобільних шин досить обмежений в розмірах та можливостях до росту продаж. Варто додати, що багато виробників цієї продукції, яка була представлена на нашому ринку – родом з Росії, і звісно, початок війни з Україною поклав кінець всім поставкам з цієї країни. Світові бренди, такі як Michelin, Continental, Bridgestone, Pirelli, Yokohama и Nokian, раніше виробляли шини для різних авто, але буди вимушені згорнути свій бізнес і продати свої підприємства в Росії. Багато трейдерів мають ще довоєнні запаси автомобільних шин, ціна на які істотно зросла в зв’язку з інфляцією та курсовою різницею.

Збільшення витрат внаслідок важких логістичних шляхів, подорожчання собівартості виробництва у країнах в зв’язку зі збільшенням витрат на енергоресурси не залишає жодних шансів для економії автовласникам, адже вітчизняна доля шин на ринку України – всього 9%.

 

Можливості шинного експорту

 

Не дивлячись на те, що ринок шин відчуває істотний голод щодо якісної продукції, можливості автовласників досить обмежені. Варто відмітити, що Україна є експортером автомобільних шин. Бренд ТОВ ”Преміорії” – один із найбільших виробників шин на автомобільному ринку України, наростив експорт своєї продукції у 2021 році на 73% в порівнянні з попереднім роком.

Найбільш затребуваними автомобільними шинами на ринку України є шини для легкових авто, це приблизно 66% від загальної кількості.

Динаміка імпорту. Які труднощі відчувають постачальники шин на ринок України

 

Імпорт автомобільних шин у 2022 році значно скоротився, також, як і пропозиція даного товару внаслідок:

– труднощів з дистрибуцією;

– втрати постачальників, закриття або знищення підприємств внаслідок бойових дій;

– значного скорочення кількості споживачів;

– зниження купівельної спроможності.

Серед питань, які виникають при виборі автомобільних шин, багато автовласників орієнтуються на свій досвід або відгуки знайомих, але в більшості випадків, це є всесвітньо відомі бренди.

Шини від світових брендів – найкраще співвідношення ціна/якість

 Пізнаваність бренду, позитивні відгуки, отриманий досвід від експлуатації – головні чинники при виборі нових шин для свого авто. Також, один із головних факторів вибору – основні параметри шин, такі як:

– діаметр, ширина, висота профілю шини;

– сезонність;

– характеристика транспорту та стилю їзди;

– тип дорожнього покриття та малюнок на шинах.

         Найбільш затребувана продукція серед співвітчизників – європейські бренди, які пропонують найкраще співвідношення ціна/якість.